Magiczne zabawki

Magiczne zabawki

Magiczne zabawki:
Przedstawienie w 2 aktach
Libretto:
Iwona Runowska, Sebastian Gonciarz
Data premiery:
20.03.2015
Czas trwania:
ok. 100 minut, w tym przerwa

Realizatorzy

Reżyseria:
Sebastian Gonciarz
Choreografia:
Iwona Runowska
Kierownik muzyczny:
Jakub Lubowicz
Scenografia:
Mariusz Napierała
Projekcje:
Adam Keller
Kostiumy:
Anna Waś
Fryzury i make up:
Kajetan Góra
Efekty iluzjonistyczne:
Tomasz Pałasz
Reżyseria świateł:
Sebastian Gonciarz

Opis

Pomysłodawcami i autorami libretta są Iwona Runowska (choreograf) i Sebastian Gonciarz (reżyser Teatru Roma). Jak mówią, idea spektaklu zrodziła się z potrzeby powrotu pamięcią do fascynującej krainy dziecięcej wyobraźni, nieograniczonej fantazji i ukochanych zabawek.

Akcja przedstawienia zaczyna się w domu Dziewczynki i Chłopca, którzy wraz z Mamą udają się do sklepu z zabawkami. Panuje tu Mag, któremu towarzyszy zabawny Pomocnik. Dzieci zachwycają się zabawkami, z których każda pragnie zwrócić na siebie ich uwagę.

Mag rządzi nie tylko zabawkami: potrafi przy pomocy czarodziejskiej różdżki przywoływać przerażające grzmoty i latające piórka. Owa różdżka jest wielką pokusą dla Chłopca... Gdy zapada zmrok, wymyka się z domu i powraca do sklepu, w którym zabawki budzą się do życia. Szmacianka, Legoludek, Wróżka, Bokserzy, Ptak Dziwoląg tańczą... Chłopiec kradnie Magowi różdżkę i próbuje rządzić życiem lalek. Jednak rzeczywistość przerasta go: różdżka potrafi być niesforna i krnąbrna, a władanie nią nie jest takie proste! Zaczynają się przygody kosmiczne...

Balet adresowany jest do widzów w wieku 4+. Jako tło muzyczne przedstawienia wykorzystane zostały (odtwarzane mechanicznie) fragmenty utworów Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego, Igora Strawińskiego, Gustava Holsta. Przedstawieniu dodają urody i tajemniczości projekcje multimedialne wyświetlane na dekoracjach i efekty iluzjonistyczne.

Najbliższe spektakle

Brak spektakli w najbliższej przyszłości


Śledź nasze social media

Recenzje

Proponujemy również

{title}
04-12-2023

Ruszyła sprzedaż na spektakle w kwietniu!

Uprzejmie informujemy, że dzisiaj (4 grudnia) rozpoczęliśmy sprzedaż biletów na spektakle w kwietniu 2024 r. Przypominamy, że wraz z rozpoczęciem nowego roku będą obowiązywać nowe ceny biletów na nasze przedstawienia.

{title}
04-12-2023

Prawdziwe uczucie, fałszywy eliksir

Miłość ubogiego chłopaka do bogatej i wyniosłej dziewczyny zapewne nie miałaby szans na szczęśliwy finał, gdyby nie eliksir, a raczej wiara w jego sprawczą „moc”. W drugi weekend grudnia (9 i 10 XII) gramy „Napój miłosny” - jedną z najsłynniejszych oper komicznych Gaetano Donizettiego.

{title}
27-11-2023

Z Alicją do krainy czarów po przygodę!

Na scenie Opery Nova stanie się baśniowo. Bajkowy nastrój nie tylko tańcem wyczaruje Alicja wraz z całą ekipą niezwykłych postaci. Dzieci małe i duże - dajcie się porwać przygodzie z uśmiechem podczas naszego familijnego spektaklu „Alicja w Krainie Czarów”, na który zapraszamy pod koniec stycznia 2024 r. 

{title}
05-11-2023

„Niebezpieczne związki” w marcu, bilety już w sprzedaży

Jesteśmy po premierze „Niebezpiecznych związków”. Dla tych z Państwa, którzy nie mieli okazji zobaczyć spektaklu w listopadzie, mamy dobrą wiadomość. Balet w choreografii Krzysztofa Pastora na bydgoską scenę powróci w marcu 2024. Sprzedaż biletów już od 14 listopada 2023! Dostępny jest także plakat naszej najnowszej produkcji baletowej.