Pomysłodawcami i autorami libretta są Iwona Runowska ( choreograf) i Sebastian Gonciarz (reżyser Teatru Roma). Jak mówią, idea spektaklu zrodziła się z potrzeby powrotu pamięcią do fascynującej krainy dziecięcej wyobraźni, nieograniczonej fantazji i ukochanych zabawek.
Akcja przedstawienia zaczyna się w domu Dziewczynki i Chłopca, którzy wraz z Mamą udają się do sklepu z zabawkami. Panuje tu Mag, któremu towarzyszy zabawny Pomocnik. Dzieci zachwycają się zabawkami, z których każda pragnie zwrócić na siebie ich uwagę.
Mag rządzi nie tylko zabawkami: potrafi przy pomocy czarodziejskiej różdżki przywoływać przerażające grzmoty i latające piórka. Owa różdżka jest wielką pokusą dla Chłopca... Gdy zapada zmrok, wymyka się z domu i powraca do sklepu, w którym zabawki budzą się do życia. Szmacianka, Legoludek, Wróżka, Bokserzy, Ptak Dziwoląg tańczą... Chłopiec kradnie Magowi różdżkę i próbuje rządzić życiem lalek. Jednak rzeczywistość przerasta go: różdżka potrafi być niesforna i krnąbrna, a władanie nią nie jest takie proste! Zaczynają się przygody kosmiczne...
Balet adresowany jest do widzów w wieku 4+. Jako tło muzyczne przedstawienia wykorzystane zostały (odtwarzane mechanicznie) fragmenty utworów Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego, Igora Strawińskiego, Gustava Holsta. Przedstawieniu dodają urody i tajemniczości projekcje multimedialne wyświetlane na dekoracjach i efekty iluzjonistyczne.
Brak spektakli w najbliższej przyszłości
"Because for me it is always a celebration, during which you can meet the spirit of the operatic past, its present and you get a chance to run into its future" - writes Ilona Słojewska in the pages of Dziennik Teatralny Kujawy on the occasion of World Opera Day 2024. Because every opera performance is a uniquely constructed work, in which the voice and music give so many emotions that whenever you pass by its building, you feel the vibrations, for which you could visit it every day. And if,...
Balet Opery Nova w nowym sezonie ze sceny ponownie pragnie uwieść Widzów spektaklem „Niebezpieczne związki” w znakomitej choreografii Krzysztofa Pastora i z urzekającą muzyką Artursa Maskatsa. Na sztukę baletową pełną namiętności i intryg zapraszamy w cztery wieczory na przełomie września i października 2024 r. Bilety dostępne w kasie Opery Nova oraz w sprzedaży online [TUTAJ].
- „Orfeusz i Eurydyka” Glucka to dla mnie jeden z ciekawszych tytułów operowych - przyznaje Robert Bondara, który jako reżyser i choreograf na nowo odczytuje mit o Orfeuszu, by zabrać nas w mroczne głębiny ludzkiej podświadomości i niczym w thrillerze rozwikłać zagadkę szaleństwa. Listopadową premierę Opery Nova zwiastuje już plakat Diany Marszałek, która jest także autorką scenografii spektaklu. Na „Orfeusza i Eurydykę” zapraszamy 16 XI (premiera), a także 17 i 19 XI 2024 r.
W kasie Opery Nova oraz online rozpoczęliśmy sprzedaż na premierowe spektakle opery „Orfeusz i Eurydyka” oraz grudniowe wystawienia „Alicji w Krainie Czarów” i „Traviaty”. Również we wrześniu, ale w nieco późniejszym terminie, będą do nabycia bilety na premierę „Służąca panią” („La serva padrona”). O sprzedaży Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych 2024/2025 będziemy informować Państwa niebawem.