Śpiąca Królewna

Śpiąca Królewna

Kompozytor:
Piotr Czajkowski
Czas trwania:
2 godziny 10 minut, jedna przerwa
Data premiery:
12.11.1994 r.

Realizatorzy

Inscenizacja i choreografia:
Zofia Rudnicka
Kierownictwo muzyczne:
Scenografia:
Barbara Wolniewicz
Współpraca choreograficzna:
Uladzimir Hlinskikh

Opis

Śpiąca królewna (La belle au bois dormant) zawdzięcza swój sukces i trwałe miejsce w światowym repertuarze baletowym wrażliwości muzycznej kompozytora Piotra Czajkowskiego oraz inwencji i wyobraźni choreografa Mariusa Petipy. Spektakl w Operze Nova, w inscenizacji i choreografii Zofii Rudnickiej, bazuje na oryginalnej wersji, stworzonej dla baletu Teatru Maryjskiego w carskim Petersburgu.

Najbliższe spektakle

Brak spektakli w najbliższej przyszłości


Śledź nasze social media

Recenzje

Proponujemy również

{title}
04-12-2023

Ruszyła sprzedaż na spektakle w kwietniu!

Uprzejmie informujemy, że dzisiaj (4 grudnia) rozpoczęliśmy sprzedaż biletów na spektakle w kwietniu 2024 r. Przypominamy, że wraz z rozpoczęciem nowego roku będą obowiązywać nowe ceny biletów na nasze przedstawienia.

{title}
04-12-2023

Prawdziwe uczucie, fałszywy eliksir

Miłość ubogiego chłopaka do bogatej i wyniosłej dziewczyny zapewne nie miałaby szans na szczęśliwy finał, gdyby nie eliksir, a raczej wiara w jego sprawczą „moc”. W drugi weekend grudnia (9 i 10 XII) gramy „Napój miłosny” - jedną z najsłynniejszych oper komicznych Gaetano Donizettiego.

{title}
27-11-2023

Z Alicją do krainy czarów po przygodę!

Na scenie Opery Nova stanie się baśniowo. Bajkowy nastrój nie tylko tańcem wyczaruje Alicja wraz z całą ekipą niezwykłych postaci. Dzieci małe i duże - dajcie się porwać przygodzie z uśmiechem podczas naszego familijnego spektaklu „Alicja w Krainie Czarów”, na który zapraszamy pod koniec stycznia 2024 r. 

{title}
05-11-2023

„Niebezpieczne związki” w marcu, bilety już w sprzedaży

Jesteśmy po premierze „Niebezpiecznych związków”. Dla tych z Państwa, którzy nie mieli okazji zobaczyć spektaklu w listopadzie, mamy dobrą wiadomość. Balet w choreografii Krzysztofa Pastora na bydgoską scenę powróci w marcu 2024. Sprzedaż biletów już od 14 listopada 2023! Dostępny jest także plakat naszej najnowszej produkcji baletowej.