Nabucco (Spektakl BFO)

Nabucco (Spektakl BFO)

Nabucco:
opera
Kompozytor:
Giuseppe Verdi
Wykonawcy:
Opera Narodowa Ukrainy im. Tarasa Szewczenki w Kijowie
Kierownictwo muzyczne:
Mykoła Diadiura
Reżyseria:
Anatoliy Solovianenko

Opis

Na festiwalu operowym nie powinno zabraknąć twórczości Verdiego. Będzie to dzieło z tzw. kanonu operowego. Libretto oparte na wątkach historycznych i tekstach biblijnych obfituje w wyraziste postaci i gwałtowne namiętności. 

Dramatyczna historia walki o władzę, miłości i zazdrości jest tłem dla wspanialej muzyki włoskiego mistrza opery. Jedną z najpiękniejszych partii jest słynne Va, pensiero. Tym razem zabrzmi w wykonaniu artystów z Kijowa.

Galeria zdjęć

Najbliższe spektakle

Data: 07-05-2023 (Niedziela),Godzina: 18:00

Recenzje

Proponujemy również

{title}
21-03-2023

1, 2, 4 kwietnia - spotkania z Cyganerią

Już 1 kwietnia zapraszamy na pierwsze po dłuższej przerwie spotkanie z Cyganerią. W repertuarze zaplanowaliśmy trzy spektakle: 1 kwietnia (sobota), 2 kwietnia (niedziela) oraz 4 kwietnia (wtorek).Od ponad 120 lat Cyganerii wystawianej na scenach całego świata towarzyszą żywe emocje słuchaczy. Zawsze młodzi: Rudolf i Mimi pozostają jedną z najbardziej rozpoznawalnych par operowych bohaterów. To spektakl, który zdecydowanie warto zobaczyć! 

{title}
21-03-2023

Od 27.03 - sprzedaż biletów na spektakle czerwcowe

W poniedziałek, 27 marca rozpoczynamy sprzedaż biletów na spektakle czerwcowe. To ostatnia szansa, aby zobaczyć ulubione tytuły lub odkryć zupełnie nowe przed nadchodzącą przerwą między sezonami artystycznymi.Czerwiec rozpocznie Baron Cygański - na tę lubianą operetkę zapraszamy 3 i 4 czerwca. Strauss ten właśnie tytuł uważał za swe największe kompozytorskie osiągnięcie, a bilety na spektakl sprzedają się błyskawicznie.10 i 11 czerwca czeka na widzów Falstaff Verdiego. Jak pisał Wiesław Kowalski...

{title}
15-03-2023

Zapraszamy na spektakle 29. BFO

TransParada to pierwsza z gościnnych prezentacji w ramach 29. Bydgoskiego Festiwalu Operowego, w wykonaniu Rijeka Ballet Company (Chorwacja).Spektakl stworzyły znane nazwiska współczesnej choreografii: Maša Kolar, Filipe Portugal, Mauro Bigonzetti, Andonis Foniadakis, Marco Goecke, Nadav Zelne. Ich niepokojące, zabawne i zaskakujące choreografie to intensywne i drapieżne „dialogi” tancerzy z muzyką Debussy’ego, Ravela, Rossiniego, Strawińskiego. Spektakl rekomendowany dla widzów dorosłych.

{title}
15-03-2023

Wesoła wdówka - 29. Bydgoski Festiwal Operowy

29. Bydgoski Festiwal Operowy zainauguruje Wesoła wdówka Franza Lehára z librettem Victora Léona i Leo Steina w polskiej wersji językowej.