Magdalena Polkowska

Magdalena Polkowska

Ukończyła z wyróżnieniem studia na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie prof. Brygidy Skiby. Jeszcze w czasie studiów wystąpiła w Operze Nova w Bydgoszczy w partii Hanny w Strasznym dworze Moniuszki. Brała udział w kursach mistrzowskich Ewy Czermak i Ingrid Kremling. Jest laureatką I nagrody na 3. Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operowej i Musicalowej w Krakowie (październik 2008 r.).

Magdalena Polkowska współpracuje także z Mecklenburgisches Staatstheater ze Schwerina, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Orkiestrą im. Johanna Straussa, Kwartetem Pomorskim i Operą Krakowską. Występuje w Polsce i zagranicą.

W 2012 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Repertuar

Od 2003 r. na scenie Opery Nova jako:

Występuje podczas Koncertów Sylwestrowych

Recenzje

Olśniła w tym spektaklu Magdalena Polkowska, jako Alicja Ford. Jej przecudny, chwilami wibrujący koloraturą sopran, talent aktorski i charyzma sprawiają, że jej postać, kiedy się pojawia, przydaje scenie blasku.
Anita Nowak, E-teatr.pl, po premierze "Falstaffa" 21.10.2017 w Operze Nova

... poruszająca Magdalena Polkowska o bursztynowej barwie głosu i subtelnych wysokich rejestrach w partii tytułowej Rusałki.
Rusałka, Jean-Charles Hoffelé, Cliq Musique

Galeria zdjęć