Łukasz Jakubczak

Łukasz Jakubczak

W roku 2013 uzyskał tytuł licencjata na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie rozpoczął swą edukację wokalną pod kierunkiem dr Katarzyny Matuszak. Studia licencjackie na Wydziale Wokalno-Aktorskim ukończył w klasie prof. Leszka Skrli w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, zaś studia II stopnia ukończył z wyróżnieniem w klasie dr hab. Jacka Greszty.

Brał udział w wielu kursach wokalnych m.in. Heleny Łazarskiej, Izabeli Kłosińskiej, Andrzeja Dobbera, Marka Rzepki, Piotra Bednarskiego, Thomasa Heyera, Roberta Nakonecznego. Jest laureatem I nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie im. Giulio Perottiego w Ueckermunde (Niemcy) i Nagrody specjalnej na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym Złote Głosy. W trakcie studiów uczestniczył w licznych odsłonach studenckiego festiwalu Operowe Forum Młodych, wcielając się m.in. w postać Ariodate (Xerxes), Griemina (Eugeniusz Oniegin), Bartola (Wesele Figara).

Na profesjonalnej scenie zadebiutował w Bydgoszczy podczas XXIV Festiwalu Operowego, wcielając się w rolę Bartola w Weselu Figara Mozarta. Od sezonu 2019/2020 zatrudniony jako solista w Operze Nova. Współpracuje także z Operą Bałtycką w Gdańsku oraz Operą Krakowską.

Repertuar

W Operze Nova wykonuje partie: