Na Dzień Dziecka „Operowy zawrót głowy”!

Poznajcie świat opery z Kropką i Wykrzyknikiem. Rozśpiewany i roztańczony „Operowy zawrót głowy” specjalnie dla najmłodszych z okazji ich święta! Dzieci wraz z rodzinami zapraszamy 31 maja oraz 1 czerwca.

„Operowy zawrót głowy” 31 maja i 1 czerwca o godz. 11 i 16 Fot. Andrzej Makowski/ Opera Nova

Przyjdźcie poznać Kropkę i Wykrzyknika, których perypetie to „Operowy zawrót głowy”! Będzie okazja do zaśpiewania arii i zabawy z językowymi łamańcami.

Dzięki najlepiej wyedukowanej Kropce poliglotce poznacie także znaczenie włoskich terminów, które są językiem opery (czy wiecie np., co oznacza słowo libretto?), pojawi się też kilka słówek po angielsku. Kropka i Wykrzyknik przede wszystkim chcą jednak zachęcić Was do mówienia piękną i poprawną polszczyzną.

Kropce i Wykrzyknikowi towarzyszy kilkoro tancerzy Baletu Opery Nova, którzy potrafią być drzewami albo gondolą płynącą przez rzekę czy literkami w pojedynku na słowa. Tym samym przekonacie się, że chociaż „opera bez libretta jest jak koń bez stangreta, jak bez księżniczki kareta", to jednak dzięki wyobraźni operę zagrać się da! Zwłaszcza, gdy na scenie zasiądą nasi muzycy kwartetu smyczkowego, którzy będą nie tylko wykonywać muzykę, ale także zaprezentują instrumenty. 

Bilety na muzyczno-edukacyjny spektakl familijny „Operowy zawrót głowy” - 31 maja i 1 czerwca o godz. 11 i 16 - w sprzedaży online [TUTAJ] oraz w kasie Opery Nova. Serdecznie zapraszamy Dzieci do wspólnej zabawy!

Gadżety z Kropką i Wykrzyknikiem

Oprócz wrażeń, na pamiątkę ze spektaklu w naszym Butiku Operowym mamy wiele różnych i praktycznych gadżetów „Operowego zawrotu głowy”. Do wyboru są kubeczki z Kropką i Wykrzyknikiem, notesiki, podkładki pod komputerowe myszki czy układanka, nad którą trzeba nieco pogłówkować, by ją ułożyć. Są także przybory, jakie przydadzą się nie tylko w szkole, oraz opaski odblaskowe, dzięki którym będziecie bezpiecznie widoczni. 

Uwaga! Nasz Butik Operowy (czynny w przerwach spektakli i po ich zakończeniu) znajduje się teraz w górnym foyer Opery Nova. 

Kubek Operowy zawrót głowy - 15 zł

Notes Operowy zawrót głowy z kolorowymi z karteczkami (z lewej) i sztywną oprawą - 10 zł

Notes z magnesem Operowy zawrót głowy - 5

Układanka Operowy zawrót głowy - 7 zł

Zestaw kredek Operowy zawrót głowy - 5 zł

Opaska odblaskowa z nadrukiem Operowy zawrót głowy (w dwóch wersjach kolorystycznych) - 5 zł

Linijka z ołówkiem Operowy zawrót głowy - 5 zł